MATEŘSKÁ ŠKOLA TROUBELICE

Masopust

Vytvořeno: 22.02. 2016

« Zpět na seznam

Masopust je svátek, při kterém se lidé za dávných časů naposled poveselili před postním čtyřicetidenním obdobím. Panovalo přesvědčení, že v tento den má člověk jíst a pít co nejvíce, aby byl celý rok při síle. V masopustním průvodu se objevovaly tradiční masky jako medvěd s medvědářem, bába s nůší, koza, kůň nebo kominík. Toto masopustní veselí končilo pochováním basy.
V sobotu 6. února 2016 se v naší malebné obci konal masopust. Průvod s maškarami doprovázený uničovskou dechovkou se sešel u školky a prošel kolem sokolovny k obecnímu úřadu, kde jej čekal pan starosta. Ten předal účastníkům průvodu rychtářské právo k masopustnímu veselí, pohostil je koblihami a zabijačkou, a maškary také kořalkou. Průvod pokračoval k hostinci U Kropáčů, kde bylo další zastavení s bohatým občerstvením. Bylo veselo, muzikanti krásně hráli a počasí vyšlo jako na objednávku. O zábavu a soutěže pro děti se postarali rodiče z Občanského sdružení rodičů při Mateřské škole Troubelice. Ozvučení celé akce zajistil pan Petr Bartuněk, do bohaté tomboly přispěli sponzoři a rodiče dětí, restaurace Hanačka v čele s panem Pavlem Bartuňkem připravila bohaté občerstvení a poskytla prostory. Po masopustním veselí byla pochována basa.
Děkujeme všem zúčastněným, kteří přišli masopust podpořit, a všem, kteří se na této akci jakkoli podíleli. Věříme, že se k nám příští rok přidají další maškary, masky či ti, kteří letošní masopust nestihli. Výtěžek z masopustního veselí byl věnován našim dětem v mateřské škole.

 

Mateřská škola Troubelice, příspěvková organizace

Troubelice 336
783 83

IČ: 750 28 883

+420 585 032 087
 

materskaskola@troubelice.cz

Rychlý kontaktní formulář

mateřská škola s celodenním provozem, školní jídelna – výdejna

Provoz MŠ

od 6:00 do 16:00 hodin

Počet tříd

3 třídy