MATEŘSKÁ ŠKOLA TROUBELICE

Domácí školka

 

INSPIRACE PRO RODIČE

Milé děti,


zdravíme vás ze školky. Je nám tady v prázdné školce bez vás velmi smutno. Až se naše školka zase otevře pro všechny děti, tak budeme chodit na výlety, povídat si, hrát hry, zpívat, tancovat, tvořit a malovat, hrát si na zahradě – prostě budeme dělat zase všechno to, co ve školce normálně děláme. Už se na vás moc a moc těšíme!
Nezapomeňte na naše společná školková pravidla, pomáhejte mamince a tatínkovi a snad už brzy ahóóóój!


Mějte se krásně a hlavně na sebe dávejte pozor ♡
Vaše paní učitelky


Milí rodiče,


abychom Vám i Vašim dětem zpříjemnily toto nepříliš veselé období, kdy musí být z preventivních důvodů mateřská škola uzavřena, připravily jsme pro vás několik odkazů s nápady, inspiracemi pro rozvíjející hry a činnosti dětí. Máte doma děti v předškolním věku, není tedy nutné (ani vhodné) je cíleně učit, není prospěšné je zatěžovat „školskými úkoly“ (například spoustou pracovních listů)
Jestli Vás budeme inspirovat, budeme velmi rády.

  • Věnujte čas cíleně dětem, povídejte si, vyprávějte
  • Podporujte děti v samostatnosti (péče o sebe – oblékání, hygiena, příprava svačiny, např. mazání chleba)
  • Zapojujte děti do běžných domácích činností (úklid, vaření, péče o blízké, o květiny, o zvířata), děti velmi rády pomáhají – zvlášť když jsou pochváleny
  • Dbejte na pravidelný režim 
  • Podporujte rodinné rituály spojené s denními činnostmi i významnými událostmi (rituály před spaním, oslava tradic a výročí) – nestihly jsme letos ve školce přivítat jaro, zkuste s dětmi nakreslit nebo vyrobit Morenu
  • Zapojte se aktivně do hry dítěte (stavebnice, skládanky, hry „na něco či na někoho“- Na rodinu, Na kuchaře, Na prodavačku, Na opraváře, Na lékaře… fantazii se meze nekladou a děti tyto hry milují)
  • Společně zpívejte, kreslete, malujte, modelujte, hrajte společenské hry, hýbejte se - pokud můžete, využijte své zahrádky na skákání, běhání, lezení, vytvořte dětem překážkové dráhy s využitím toho, co máte doma – přeskakujte překážky, choďte na nerovném povrchu, zkoušejte rovnováhu, využijte míče, švihadla…
  • Venku si nechte děti hrát s přírodninami (kamínky, šišky, oříšky, klacíky…), děti umí stavět domečky pro broučky, ježečky ...
  • Poslouchejte zpěv ptáků a jiné zvuky přírody, pravidelně procvičujte logopedii, čtěte dětem pohádky nejen na dobrou noc a společně si pohádky vyprávějte, zahrajte si divadlo.

Chvalte děti i za snahu, nejen za výsledek.

Poskytujte dětem zpětnou vazbu, každý z nás ji potřebujeme ♥


Citlivě a popravdě jim vysvětlete celou situaci. Povídejte si o tom, jak je důležité chránit své zdraví i zdraví svých blízkých. Využít můžete odkaz Jak mluvit s dětmi o koronaviru z webu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy - pomoc Ministerstva vnitra:


https://www.mvcr.cz/clanek/jak-mluvit-s-detmi-o-koronaviru-nabizime-reseni.aspx

Přejeme Vám, ať je pro vás jakékoli hraní s dětmi, ať s pohybem či u deskových her, tím nejlépe stráveným časem s Vašimi nejmilejšími.


Hlavně buďte všichni zdraví a veselí ♡

 

 Zdroje a materiály pro rodiče, inspirace pro výtvarné a tvořivé činnosti:

 

https://edu.ceskatelevize.cz/www.detsky-web.cz

www.hrajeme-si.cz/

www.konvalinova.com/ke-stazeni/

www.krokotak.com

www.maminkam.cz/slovni-zasoba-1510306750

https://zabav-deti.cz/clanek/jarni-tvoreni-plne-barev-180

zabav-deti.cz/clanek/jarni-tvoreni-plne-barev-180

g.cz/hotovo-16-jednoduchych-napadu-na-velikonocni-tvoreni-s-detmi/

 

Tato nabídka je dobrovolná.

V případě uzavření provozu mateřské školy bude distanční vzdělávání předškoláčků - dětí, které jdou v daném školním roce k zápisu do základní školy - probíhat ve "Škole v pyžamu". Rodiče předškoláků budou informováni.

Mladším dětem budeme zasílat vzdělávací nabídku prostřednictvím e-mailu a činnosti budou, stejně jako tyto náměty, dobrovolné.

Přiložené dokumenty
Název Velikost Datum zveřejnění
Inspirace pro činnosti s dětmi.pdf 450.63 KB 30.03. 2020
Mateřská škola Troubelice, příspěvková organizace

Troubelice 336
783 83

IČ: 750 28 883

+420 585 032 087
 

materskaskola@troubelice.cz

Rychlý kontaktní formulář

mateřská škola s celodenním provozem, školní jídelna – výdejna

Provoz MŠ

od 6:00 do 16:00 hodin

Počet tříd

3 třídy